Poradniki

15-11-12
Każdy chciałby płacić mniej za ogrzewanie i pokazanie, że to jest możliwe najbardziej przemawia do wyobraźni. Zróbmy więc od razu pierwszy krok, montując energooszczędne okna oraz drzwi. Tym bardziej, że unijne przepisy w końcu zmuszą nas do budowania energooszczędnego.  
15-03-12
Podręcznik, który Państwo trzymają w rękach, powstał w ramach programu edukacyjnego Mistrzowie Montażu jako odpowiedź na postulaty środowiska montażystów stolarki, aby wreszcie dostarczyć jednoznaczne wytyczne dotyczące montażu okien. Napisania tych wytycznych podjęli się pracownicy warszawskiego Instytutu Techniki Budowlanej, autorzy wcześniejszej Instrukcji ITB – inżynierowie Jerzy Płoński i Krzysztof Mateja. Tych doświadczonych rzeczoznawców wsparło swoją wiedzą grono technologów branżowych, wywodzących się zarówno z firm systemodawczych, jak i produkcyjnych, którzy opiniowali zapisy poradnika i wnosili własne uwagi do poruszanych w nim kwestii. Tak 
15-06-10
Okna w zamówieniach publicznych  
15-07-09
Żyjemy i budujemy coraz szybciej. Z pewnością wiele osób, które będą miały okazję zapoznać się z tym poradnikiem stwierdzi, że powiedzieliśmy o drodze do okien za dużo i brakuje im czasu, by ją z nami przejść w całości. Specjalnie dla nich wytyczymy teraz drogę na skróty, dokonując szybkiego podsumowania tego, o czym piszemy w poszczególnych rozdziałach.  

Wszystkie prawa zastrzeżone

LOGOWANIE