Forum Handlu i Montaży

06-05-15
Emocje już nieco opadły, ale jesteśmy przekonani, że I Mistrzostwa Polski Zrzeszenia Montażystów Stolarki to najważniejsza impreza naszego środowiska w tym roku. Dlatego właśnie poświęcamy im znaczną część jedenastego wydania kwartalnika. Piszemy o eliminacjach i finale, ale przede wszystkim o tych, bez których to przedsięwzięcie by się nie odbyło: o finalistach i wyłonionych spośród nich mistrzach Polski 2015 roku w montażach i doradztwie technicznym. A jeśli podczas organizacji tej imprezy co jakiś czas przemykało nam przez głowy, że może to za wcześnie, że może warto poczekać rok czy dwa, niech najlepszym dowodem na to, że Mistrzostwa były potrzebne i 
21-01-15
Numer Forum Handlu i Montaży, który widzicie Państwo przed sobą, poświęcony jest automatyce. Do tej pory temat ten podej- mowaliśmy rzadko i zazwyczaj „przy okazji”. Tym razem jest inaczej. Zastanawiamy się więc, jak wygląda rynek rolet z napędami (str. 7), a że rośnie i rósł będzie, przekonuje nas pan Jacek Molo z firmy Mirola (str. 2). Chcemy zachęcić Was do wprowadzania automatyki do salonu sprzedaży (str.10) i wskazujemy najciekawsze i najbardziej innowacyjne rozwiązania czołowych firm. Piszemy wreszcie o tym, że automatyka może służyć nie tylko zwiększeniu komfortu mieszkańców, ale również znacznie poprawić bezpieczeństwo w domu (str. 12). I – o 
15-09-14
Dzięki działaniom Zrzeszenia Montażystów Stolarki, a także dzięki temu kwartalnikowi, wiedza o montażach w Polsce jest na zupełnie innym poziomie, niż jeszcze kilka lat temu. Prawdopodobnie każdy montażysta zna pojęcie montażu warstwowego i potrafi wymienić przynajmniej jeden system do instalacji stolarki w warstwie ocieplenia, jest też w stanie przedstawić inwestorowi kilka argumentów przemawiających za tym, by zdecydował się na energooszczędne rozwiązanie montażu okien. No właśnie – okien... A przecież stolarka otworowa to również drzwi i bramy – elementy traktowane często jako drugorzędne, mimo swego pierwszorzędnego znaczenia choćby w zapewnieniu 
13-03-14
Marcowe Forum Montażowe zostało przemianowane na Forum Handlu i Montażu. Zmiana była po części związana z organizowanymi Warsztatami Handlowymi Stolarki motywowanymi potrzebą poszerzania wiedzy marketingowo-sprzedażowej ze strony handlowców stolarki. Podsumowanie warsztatów z Warszawy i z Sosnowca (str. 5). W numerze znajduje się rozmowa z Piotrem Lutkiem, o tym dlaczego czasem nie warto sprzedawać tanio (s. 2). Pokazany jest również przykład producenta, który odważył się przedłożyć jakość nad bylejakość i... wygrał (str. 6). Pokazany został fotoinstruktaż montażu okna z roletą (str. 14). Na stronie 17 znalazł się artukuł o pirometrze – prostym 
15-11-13
W listopadowym wydaniu Forum Montażowego przeczytamy wywiad z właścicielem firmy dystrybucyjnej Domoton – Andrzejem Rzempołuchem, który od wielu lat związany jest z branżą (s. 2). Gość numeru opowiada o specyfice sprzedaży okien w dobie kryzysu.  
15-07-13
Lipcowe wydanie z 2013 roku przynosi wywiad z Waldemarem Knelsenem, doświadczonym montażystą, twórcą systemu mocowania (str. 2). Gość numeru dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat niemieckiego montażu stolarki w warstwie ocieplenia i wyjaśnia, jak maksymalnie ograniczyć występowanie mostków termicznych.  
15-04-13
Kwietniowe wydanie z 2013 roku przynosi wywiad z Wolfgangiem Lukatem, szefem sprzedaży niemieckiej firmy ISO-Chemie (str. 2). Jego zdaniem, polskich inżynierów, architektów oraz różnych decydentów należy uwrażliwiać na kwestie oszczędzania energii i szczelnego montażu okien. Służyć mogą do tego oferowane przez firmę taśmy trzywarstwowe oraz nowe taśmy wielofunkcyjne.  
15-01-13
Rok 2013 przywitaliśmy kolejnym wydaniem „Forum Montażowego”, opatrując wstęp refleksją, że dla przedsiębiorców, szczególnie tych budowlanych – będzie to z pewnością trudny rok. O niezbędnym kształceniu zawodowym opowiada gość numeru, Piotr Styczeń, wiceminister i podsekretarz stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej (str. 2).  
15-09-12
Bohaterem wywiadu z „Forum Montażowego”, które ukazało się we wrześniu 2012 roku, jest Maciej Ślączka, współwłaściciel firmy AIB z Knurowa (str. 4). Tłumaczy, czym charakteryzują się taśmy paroszczelne i paroszczelne, a ponadto dlaczego tak istotny jest szczelny montaż stolarki.  
15-05-12
Publikację z maja 2012 roku otwiera rozmowa z Andrzejem Jezierskim, znanym twórcą polskiej marki okien (dziś już śp.). Przedsiębiorca podkreśla, jak ważne w pracy handlowca jest budowanie zaufania wśród klientów, zwłaszcza jeśli sprzedaje się produkty wysokiej jakości (str. 2).  
15-02-12
W lutym 2012 roku ukazał się pierwszy, pilotażowy numer „Forum Montażowego”. Towarzyszy mu refleksja, że niepoprawny montaż okien – który ilustrują w Polsce liczne inwestycje – wynika nie z braku właściwych rozwiązań czy technologii, ale nieskutecznej ich popularyzacji. Wagę zawodu montażysty okien i drzwi (nie mylić z montażystą filmowym) podkreśla Andrzej Kowalski, organizator i ówczesny kierownik Zrzeszenia Montażystów Stolarki (str. 2–3).  

Wszystkie prawa zastrzeżone

LOGOWANIE