Forum Branżowe, listopad 2016

Drukuj
Liczba komentarzy: 0
13-11-16

GOŚĆ NUMERU str. 2. Budowanie bezpieczeństwa
Gościem listopadowego wydania jest Zbigniew Mendel, prezes zarządu Gerdy. Wypowiada się on na temat obecności polskich firm na zachodzie. Jednym z wątków jest percepcja naszych marek na tamtych rynkach. Warto też zwrócić uwagę na informacje dotyczące odbudowy pozycji marki Gerda, jak też na wątek dotyczący efektywnej sprzedaży.

RYNKI ZAGRANICZNE str. 24. Kierunki innowacji
Ten artykuł dotyczy kierunków rozwoju produktów z segmentu okien. Istotnym napędem popytu, także za granicą, jest sprostanie oczekiwaniom klientów. Te zaś obecnie coraz bardziej dotyczą izolacyjności cieplnej. Ta cecha stolarki będzie zresztą najważniejsza również w kolejnych latach, choć liczą się też inne parametry. Czytając artykuł, można zatem zorientować się w ofercie czołowych firm z branży.

OKNA I DRZWI str. 32. Przeciwpożarowe bez tajemnic
Nie bez powodu zarówno okna, jak i drzwi przeciwpożarowe są wytwarzane z metalu – aluminium i stali. Ten materiał bowiem, w porównaniu z innymi, służącymi do produkcji stolarki, jest szczególnie odporny na wysoką temperaturę. Takie cechy może mieć również drewno. Cały czas jednak mówimy o ramach. Tymczasem równie duże znaczenie ma budowa szyb zespolonych oraz uszczelki. Nie bez znaczenia są także okucia, które konstrukcją niewiele odbiegają od zwykłych. Odróżnia je natomiast możliwość zapewnienia bezpiecznej ewakuacji z zagrożonego obiektu.

AUTOMATYKA str. 36. Bezpieczne przejście
Bezpieczne, choć niekoniecznie przeciwpożarowe muszą być także drzwi automatyczne. Najczęściej produkowane są jako przesuwane lub obrotowe. Autor artykułu wskazuje ich istotne cechy. Wspomina także o wymaganiach technicznych, jakie muszą spełniać tego rodzaju drzwi.

OSŁONY str. 38. Słońce za siatką
Wszyscy znamy osłony przeciwsłoneczne, takie jak choćby rolety i żaluzje. Są też jednak inne. Jednym z rodzajów osłon, które zyskują popularność w budynkach komercyjnych, ale też indywidualnych, są siatki. Wykonuje się je z tkanin i tworzyw sztucznych, a stosowane są m.in. w refleksolach. Innym tworzywem, spotykanym w nowoczesnych budynkach, są natomiast siatki metalowe. Szczególnie te do dużych przeszkleń. Taka siatka stanowi nie tylko ochronę przed nagrzewaniem wnętrz, ale też może być istotnym elementem dekoracyjnym fasady.

OKUCIA str. 42. Specjalność: drzwi z PCW
Do drzwi tworzywowych muszą być montowane szczególne zawiasy. Wprawdzie profile mają odpowiednie wzmocnienia, do których się je mocuje, jednak konieczne jest uwzględnienie specyfiki PCW. W tym artykule czytelnicy znajdą nie tylko opis takich okuć, ale również przykłady z ofert firm znanych w branży.

OKLEINY str. 44. O krok dalej
Czy można coś zmienić w segmencie okien o kolorowych ramach? Okazuje się, że tak, a nowości dotyczą głównie technologii. Tym razem opisujemy nowe zastosowanie tradycyjnych już folii dekoracyjnych. Obecnie można nakładać je na profile nie tylko od strony pomieszczenia i zewnętrznej, ale też dokoła. Wówczas pokrywa się nią również profil wrębowy. Technologicznie jest to bardziej skomplikowane i wymaga innego oprzyrządowania maszyn. Na czym polega ta technologia i czy ma przyszłość – zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

FASADY str. 46. Europejska statystyka
Istotą tego artykułu jest podsumowanie kondycji branży budowlanej na naszym kontynencie oraz wskazanie przykładów budynków, które przodują w rozwiązaniach technologicznych. Punktem wyjścia jest liczba pozwoleń na budowę, z podziałem na poszczególne kraje. Dzięki prowadzonym przez UE statystykom pozwala to zorientować się w skali i dynamice rozwoju budownictwa. Autorka opisuje także te rynki, które obecnie szczególnie interesują producentów i wykonawców konstrukcji szklanych, czyli głownie fasad.

MASZYNY str. 48. Obróbki po nowemu
Ten artykuł poświęcony jest tylko jednemu tematowi technicznemu. Jest nim opis możliwości jednego z dostępnych na rynku centrów obróbczych. Zawarte tu treści powinny szczególnie zainteresować technologów z firm producenckich oraz menedżerów odpowiedzialnych za wymianę parku maszynowego na bardziej zaawansowany technologicznie.

BADANIA str. 50. Termowizja
Klienci, którzy mają wątpliwości co do termoizolacyjności okien, mogą zamówić badania termowizyjne. Wskażą one nie tylko przenikanie ciepła przez stolarkę, ale również przez ściany. Wyniki badania przedstawiane są na barwnych ilustracjach. Artykuł pióra Andrzeja Żyły z LTB mówi o tym, co można, a czego się nie da z nich odczytać.

MONTAŻ str. 52. Piany zimą
Ten artykuł przeznaczony jest głównie dla montażystów. Jego celem jest przekonanie ich, że w poszczególnych porach roku warto stosować odpowiednie piany. Teraz więc należy sięgać po piany zimowe. A powinni przyjąć to do wiadomości nie tylko wykonawcy, ale też budowlańcy oraz inwestorzy. Ci ostatni przekonają się do tego, że wyższa cena jest uzasadniona, gdyż oznacza lepszy montaż stolarki.

SPRZEDAŻ str. 58. Zmysłowe salony
W Polsce dużą wagę przywiązuje się do salonów stolarki, które umożliwiają naoczne poznanie produktów i sprawdzenie, jak działają. Żeby jednak skutkowało to większą liczbą klientów, należy odpowiednio zaprezentować ofertę. Właśnie o tym, jak oddziaływać na wyobraźnię odwiedzających takie placówki i zachęcić ich do kupna, piszemy a artykule zamieszczonym w bieżącym wydaniu naszego miesięcznika

Przyjemnej lektury!

Wszystkie prawa zastrzeżone

LOGOWANIE